czwartek, 25 sierpnia 2016

Prawie koniec wakacji

Kiedy to zleciało? No naprawdę... To były najszybsze wakacje mojego życia, mam wrażenie :)
Spędziłam z dziećmi tydzień w Warszawie u rodziców i to był czas bardzo intensywny. Parki, uliczki, zakamarki - przewędrowaliśmy, co się da :)

Oto pan Lindley i jego ławeczka :)
W Ogrodzie Saskim znalazłam pierwszego kasztana tej jesieni :)
A tu taki niekonwencjonalny warszawski widoczek - dach Centrum Nauki Kopernik, a w tle Most Świętokrzyski.

 To jest herbata oolung milky, którą poczęstowała mnie moja siostra, znawczyni herbacianego świata i zapalona degustatorka. Kilka łyków a ja byłam już mentalnie w pół drogi do sklepu, gdzie później kupiłam sobie własną porcję. Herbata nie jest aromatyzowana, ale sposób fermentacji i odmiana sprawiają, że pachnie mlekiem skondensowanym i smakuje podobnie, lekko słodkawo. Jest cudowna, mówię wam :)
 
Jeśli chodzi o dzierganie, to mam na koncie szaliczek dla mamy, która wciąż upiera się, że szalik ma być pod kurtką, a nie na wierzchu ;) Wydziergałam jej więc Sweet Lil' Scarfette z dropsowego kidsilka. 
Druty 4mm, dokładnie jeden motek (zakończenie dziergałam na oparach włóczki dosłownie). Kolor nie do oddania oczywiście, to petrol (24).
A poza tym - zrobiłam kolejną rękawiczkę kąpielową dla mojego niedotykalskiego syneczka. Bo bez tego ani rusz.

Niby prosta, ale kilka technik w niej się chowa - Judy's magical cast on czy icord :)
Mam jeszcze w robocie dwie rzeczy plus jeden ukończony test, ale musi poczekać na publikację wzoru z chwaleniem się ;)

Beatto, Origami Girl, really simple natural life - cieszę się, że pomogłam :)
Olaboga, mnie szal zabrał trzy tygodnie z życia ;) Wzięłam go na urlop, żeby nie mieć wyjścia i dziergać właśnie to :D Nie ma to jak właściwa motywacja! Powodzenia z twoim lacem :)
Kasiu J., dziękuję :) Ja zakupy papiernicze szczególnie kocham (i staram się nie myśleć o $$$) - zamiłowanie do tej branży przekazał mi Tato, który uwielbiał najlepsze możliwe przybory piśmienne.
Lucy, zdradzę ci sekret - ja też nie lubię dziergać ażurów ;) Dlatego mój szal ma tak prosty wzór. Ale Falochron akurat dzierga się bardzo sympatycznie, taka telewizyjna robótka (napisała ta, co telewizji nie ogląda, hihi).
Asiu, mnie na Falochron poszły dwa motki ciemne i po jednym kontrastowym jak mi się zdaje - ale mam wizję brzegu zrobionego po prostu z dowolnych resztek włóczki fingering, kolorowego jak letni dzień :) Miłego dziergania :)
Anutku - w sekrecie ci powiem, że mnie też ;)
Renik, w tak zwanym międzyczasie wkradła mi się jeszcze jedna robótka, terminowa, więc zobaczymy jak to będzie z rozgrzebańcami. A co do internetu - nie wiem, jak ty, ale ja latem mam na niego zdecydowanie mniej czasu. I dobrze.

8 komentarzy :

Małgorzata B. pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Szal piękny i wart dziergania.Bardzo ładne zdjęcia z Warszawy.
Rękawica też super.Pozdrawiam serdecznie.

Renik pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Kochana, lato czy nie lato, czasu na grzebanie w sieci niewiele, ale teraz staram się dwa razy w tygodniu przysiąść z samego rana i polatać bo blogach, fejsbukach itp. Oczywiście pod warunkiem, że moje dzieciątko jeszcze słodko śpi, a ja nie mam jakiś bardzo ważnych robót wszelakich.
Widzę, że niektóre mamy w sprawie szalików są niereformowalne. ;-) Znam to z doświadczeń własnych. A tak w ogóle, to bardzo ładne szaliczki, takie bardzie na kurtkę niż pod. Gdzieś zachomikowałam sobie ten wzór, niech jeszcze trochę poczeka. :)

Deilephila pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

mam wrażenie, że im jestem starsza tym lato szybciej mija...ehhh nie podoba mi się to - miało by odwrotnie ;) Pozdrawiam

MagdaSL pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Szalik jest super. Czy mogłaby Pani napisać jak zrobić ten początek ( koniec), nie mogę zrozumieć tłumaczenia i skrótów - kfb, pm...

Truscaveczka pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

@MagdaSL
Voila :)
http://trustrans.blogspot.com/2016/08/sweet-lil-scarfette-by-ambah-obrien.html

Basia Nolberczak pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

A ja muszę mieć porządnie zamotaną szyję i taki fajny szaliczek by mi nie starczył:) Ładny kolor szalika:) W sumie nawet nie zauważyłam że minęły wakacje:) pozdrawiam

MagdaSL pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam.

borussenqueen pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Witam. Napisałam do pani e-mail, proszę o pomoc! :)

Step 7: Then click on the save template.