poniedziałek, 2 listopada 2015

Prucie i nie tylko

Jeśli ktoś czekał na zdjęcia kamizelki dla synka, to się zawiedzie. Jakimś cudem (no jak??) udało mi się zrobić kamizelkę tak ciasną, że nawet ta chudzina weń nie wlazła. A ilość oczek do nabrania i próbkę wzięłam ze wzoru ze stronki dropsa ;) Kolejny powód, by nie lubić ich wzorów :D
Żeby sobie ulżyć we frustracji, wyciągnęłam resztki Fabelka i druty 2,5mm i zrobiłam szybkie i proste mitenki. Ciepłe, miłe w dotyku, gęsto udziergane. Sama przyjemność :) Robiłam z głowy (czyli z niczego).

A kamizelkę dla synka zaczęłam raz jeszcze, tym razem od góry, bezpieczną i znajomą metodą :)

Jak widać, zaopatrzyłam się w druty KnitPro Zing. Mam rozmiary 4,5mm i 2,5mmDzierga mi się na nich doskonale, muszę powiedzieć. Dlatego postanowiłam podzielić się paroma uwagami :)
Po pierwsze - druty nie są za bardzo spiczaste, co zwłaszcza w przypadku cieńszych rozmiarów jest dla mnie dużą zaletą, mam zwyczaj popychania drutów palcem i - ałaaaa ;) Tu problem nie istnieje.
Po drugie - kolory i rozmiary trwale wybite na drucie ułatwiają życie w znaczącym stopniu.
Po trzecie - całość drutu jest jednolicie gładka. Nie wystepuje haczenie, które dokuczyło mi przy dzierganiu na karbonzach - mam jedną, dość wysłużoną parę i na styku włókna węglowego i metalu jest nierówność, która zaczepia włóczkę. Tutaj kolor jest tylko naniesiony, co nie pogarsza gładkości drutu.
Po czwarte - druty są śliskie, ale nie aż tak jak stalowe, addi czy KP. Dla mnie bomba, praktycznie tylko przy bawełnie przydawała mi się ta megaśliskość.
Po piąte - żałuję, że nie ma wersji skręcanej, rozważałabym zakup kompletu :)


Lucy, ja już intarsji nawet długim kijem nie tknę, o nie nie.
Moniko, intarsja to taki neosemantyzn, stare słowo pod wpływm angielszczyzny dostało znaczenie nowe. Ale intarsji to ja nie lubię, o nie.
Małgosiu, kombinacje nie mają sensu, bo ściągacz siedzi gdzie trzeba, ale czapka się nie układa. Zresztą Młoda i tak wurma woli ;)
Anno, Dziergam Sobie, Kasiu J.,  dziękuję :)
Joanno, a da się inaczej? Ja robiłam własnie tak, ale szew z tyłu wyszedł ohydny, a i sama intarsja jakoś tak się pościągała.
Deilephilo, dajesz, dajesz!

11 komentarzy :

Kasia J. pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Wspaniałe mitenki - cudne kolory :-)
Kiepsko, że musiałaś spruć kamizelkę...
Pozdrawiam serdecznie.

Lamika Handmade pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Nie cierpię prucia :D Przeważnie po pruciu dana rzecz musi odleżeć z miesiąc zanim znów się za nią wezmę :D Mitenki świetne :)

Lucy eM Ko pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Prucie mam zaprogramowane, tez czasami 3/4 raglana odchodzilo, aby narodzic sie ponownie ;) Ciekawie robisz kciuk w mitence, nie widzialam jeszcze chyba.

samosia pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Świetne mitenki. Podziwiam za robienie "z głowy". Mnie często wychodzi jakiś gniot albo nie jestem w stanie skończyć dzieła.

A. Bo pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Sliczne mitenki!
Powodzenia w nowej wersji kamizelki ;D

Monika S pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Fajne mitenki z niczego, podobają mi się kolory :)
Nie wyraziłam się dość precyzyjnie pod poprzednim postem, ale to efekt skrótu myślowego ;) dziękuję za wyjaśnienie, na pewno ktoś skorzysta :)
Pozdrawiam :)))

maroccanmint pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Moja para karbonzów też jest tak niedbale wykonana :( Mam komplet Sinfonie Rose od KnitPro, niezły, ale zwykłe drewniane i te karbonowe mnie zniechęciły do ich wyrobów. Natomiast jestem gorącą, bardzo gorącą zwolenniczką ChiaoGoo i uważam, że są warte każdej wydanej na nie kwoty. Polecam.
Mitenki zabawne, bardzo ładne i wesołe. Na ponury dzień jak znalazł :) A czy Ty przypadkiem nie robiłaś kiedyś milion lat temu czapki Felicity, która kolorystycznie by do nich pasowała? :)

Joanna pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Skoro MI sie udalo to sie DA. Jak nie zapomne, to zrobie zdjecie tylu czpki i podesle. Przod mozesz obejrzec u mnie (Jaknie jestem zalogowana na sluzbowo w pracy to jestem Motylek z Okruchow (http://motylek-okruchy.blogspot.com/).
Pozdrawiam,
Motylek

Joanna pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

PS
Bardzo mi sie te mitenki podobaj - BARDZO!
Motylek

Renik pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Śliczne mitenki! :-)

Deilephila pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Mówisz, że mitenki robiłaś z głowy, czyli niczego? ładne to "nic" masz w głowie. Dziękuję za pomoc w tłumaczeniu cho teraz muszę Ciebie przetłumaczyc ;)Ale dam radę, tak myślę. Mam problem z czytaniem schematów, nie rozumiem z nich prawie nic a dlatego, że uczyłam się sama robic na drutach metoda prób i błędów, mając tylko podstawe od mamy. Ale już ogarniam co-nie-co ;) Mimo, że znalazłam niezawodny schemat na liczenie oczek - zawsze musze poprawiac ;) I ja popycham palcem druty - teraz oklejam palcem jak mam coś większego ;)
Pozdrawiam

Step 7: Then click on the save template.