poniedziałek, 23 listopada 2015

Dzielnica schodów

Szukając pomysłu na prezent gwiazdkowy dla teścia trafiłam na wzór, który narodził się w głowie autorki, kiedy spacerowała po hamburskiej dzielnicy schodów. Golfik nie wymaga żadnych umiejętności poza przerabianiem prawych i lewych oczek - a jego kształt formowany jest tylko przez poziome i pionowe ściągacze. Mogę go z czystym sumieniem polecić także osobom, które dopiero uczą się dziergać i jeszcze nie do końca radzą sobie z gubieniem czy dodawaniem oczek. Albo tym, które lubią oglądać przy dzierganiu bardzo zajmujące filmy ;)

 
Druty 3,25 mm, włóczka skarpetkowa z Lidla Cortina, poszło jakieś 70g.
Jak widać nie były to kapcie :)
A tu się szykują skarpetki, dwie naraz, od palców robione, ze wzmocnioną piętą. Ta śliczna włóczka to Beata z Włóczek Warmii :)

Kasiu J., mój synek w kółko się dopytuje, kiedy jedziemy w góry na wakacje i za każdym razem jest tak samo rozczarowany faktem, że jednak na wakacje trzeba jeszcze poczekać ;)
Justyno, taki był pierwszy pomysł, ale skusił mnie ten Treppenviertel :) Czyli prawie zgadłaś :)
Makneto, ten listopad jest wyjątkowo ciemny i ciężko jest jakoś mi się pozbierać, choć ogólnie jesień lubię. Nie wiem, czemu w tym roku odbieram ją jakoś inaczej. Co do kindla - w zasadzie od momentu, kiedy go dostałam, czytam niemal wyłącznie na nim. Zaczęło się od tego, że mi się papierowe książki zamykały po prostu przy dzierganiu, a teraz widzę tyle jego zalet, że ho ho :) Ciekawe, czemu Tobie akurat nie pasuje, zwykle ludzie się dość łatwo doń przekonują, kiedy spróbują.
Snusmumriken, żeby się chciało? Mnie się najwięcej chce, kiedy mam najwięcej zajęć, może to jakiś pomysł? :)
Lucy, ja straszliwie lubię dziergać rękawiczki z palcami :) A włóczka w naturze jest nieco spokojniejsza, męska :)
Kornelio, przykro mi, ale w PicMonkey nie ma polskich znaków, trzeba zapisać pracę bez napisów i zrobić je w Gimpie z własnych czcionek CE.
A.Bo, zgadza się :) A jak tam twoje włochate włóczki, są już w robocie? :)
Renik, znaczek chowa się w tej zakładce, gdzie są projekty poszczególnych Ravelrowiczów, na samym dole jest link "get the button" :)
Aniu, dzięki :)
Beaśko, mój teść jest na kapcie z włóczki zdecydowanie za młodym człowiekiem :D Prędzej praktyczny pokrowiec do przechowywania różnych majsterkowiczowskich różności by mu się przydał :)
Joanno, dziękuję :)

2 komentarze :

Aga M pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Świetny golfik! Uwielbiam taką prostotę z pazurem :)
Czy on jest robiony od dołu?

A. Bo pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Proste wzory czasem najefektywniej wychodzą :)
A co do włochatych włóczek to właśnie sweterek z moheru zaczęłam :)

Step 7: Then click on the save template.