środa, 26 stycznia 2011

Sonda zakończona

A oto jej podsumowanie:
[update] W sondzie oddano 72 głosy.
Zastanawiałam się kiedyś, jaki jest sens podawania przez producenta włóczek grubości drutów sugerowanych do danej włóczki. W sondy wynika, że tylko 12%, a więc zaledwie co ósma dziewiarka, sugeruje się informacją na banderoli - no, może sugerują się i inne - jak ja, która sprawdzam, jakie druty będą na pewno za cienkie ;) Czyli jednak kierujemy się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami.
Chyba bardziej dziwi mnie tylko próbka oczek podana na opakowaniu ;)



Truscaveczka odpowiada

W imieniu Pana Syna uprzejmie dziękuję za komplementy :) Igor ma się jak pączek w maśle, pyzy mu rosną, mleko smakuje i służy ;)

6 komentarzy :

pimposhka pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Ja tak niesmialo zapytam, ze wzgledu na zboczenie zawodowe, ile dziewiarek wzielo udzial?

tkaitka pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Wydaje mi się,że powinno się pisać jaka włóczka i jakie druty i może nawet nieco więcej - to słowa-miodzio dla początkujących.Jestem przekonana, że dużo jest osób, dla których te wiadomości są bardzo potrzebne.Ktoś, kto na drutach robi od lat - i tak zrobi po swojemu. Mając nawet gotowca, będzie zmieniał, niby upraszczał, robił zgodnie ze swymi nawykami.

Danusia pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Witaj. Zapraszam po wyróżnienie.
Na drutach nie bardzo się znam i nie zabieram głosu.
Pozdrawiam:)

theli pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Sonda mnie omineła, ale w takim razie napiszę (możesz mój głos doliczyć do statystyk :) ): wybieram odpowiedź ,,raz cieńsze, raz grubsze''. O ile jeszcze grubość drutów na banderoli mniej więcej mówi, jakiej grubości jest włóczka, i tak często do jednej robótki używa się drutów różnej grubości. Dla mnie różnica 0,5 grubości między sugerowaną, a stosowaną to właściwie żadna różnica. Natomiast liczba oczek i rzędów jest tajemnicą, nie zdarzyło mi się chyba zbliżyć do tej wielkości.

Kruliczyca pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Mi zwykle wychodzi próbka taka sama jak "sugerowana", ale nie wiem, czy to nie jakieś działanie podświadomości ;-p

trzydziestolatka pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

ja co prawda nie drutowa ale szydełkowa jestem ale napiszę,że u mnie wygląda to tak,że ZAWSZE muszę mieć szydełko większe niż to sugerowane i to sporo.Powiem ci jednak,że jak zaczynałam lata temu robić na szydełku i pojęcia nie miałam to bardzo mi się przydawało to co na banderoli ,bo inaczej nawet orientacyjnie nie wiedziałabym jakie szydełko do tego kupić.Robiąc latami każdy wyrabia sobie swój styl,naciąg nitki itp i stąd zapewne różnice w rozmiarze drutów czy szydełka

Step 7: Then click on the save template.