poniedziałek, 30 stycznia 2012

Co to się porobiło z tym internetem

Poczytałam sobie u Pimposhki: część 1 i część 2. I tak sobie myślę, że nie sposób się nie zgodzić z jej tezami, choć wyrażonymi tak emocjonalnie i dosadnie. Mail podany na blogu służy korespondencji z autorem/autorką, jednak niektórzy piszący nie bardzo zdają sobie sprawę, że:
a) autor ma swoje życie i nie siedzi przy mailu 24/7, wobec czego odpowiedź może przyjść jutro czy za parę dni - więc po co się gorączkować i spamować kolejnymi listami?
b) autor może nie wiedzieć, a mimo to chcieć pomóc, ergo musi wykonać jakiś risercz, więc odpowiedź się opóźnia - patrz wyżej.
c) autor poświęca swój czas i siły, które mógłby spożytkować na śledzenie losów powiedzmy Scarlett O'Hary, ergo należy mu się odwdzięczyć. Jak? Podziękować, poinformować, czy rada była skuteczna, wskazać, gdzie zrobiło się coś inaczej, osiągając Znakomity Efekt.
d) autor nie ma obowiązku wiedzieć/posiadać schematu/dzielić się schematem (zwłaszcza w przypadku  schematów płatnych oraz skanów gazet).
Et cetera.
Tymczasem przeważnie porada jest ostatnim mailem w tej wymianie.
Dlatego podjęłam pewne zobowiązanie - i mam nadzieję, że osoby, które proszą mnie o rady, nie będą mieć mi za złe. Postanowiłam wszystkie porady publikować na blogu, zamiast wysyłać je mailem - co nie tylko będzie dla mnie bardziej satysfakcjonujące, ale też dotrze do większej liczby osób, a może nawet wywoła dyskusję o poszczególnych technikach.
Co Wy na to?
Idę szykować wpis o skróconych rzędach i dziurach w nich oraz o wzmocnionych piętach w skarpetach ;)


Truscaveczka odpowiada
Olajdo, dzięki. Pętelka służy do przypinania kapturka, tylko na różowych brakuje jeszcze guziczka :)
Mirelko, odpisałam na maila, ale poszukam jeszcze materiałów i coś tu wrzucę :)

4 komentarze :

scriptoria pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Truscaveczko, dobrych porad nigdy za wiele :)
Ja bym dodała jeszcze jeden podpunkt, który mówi szanowaniu czasu innych poprzez wykorzystanie potężnego narzędzia jakim jest wyszukiwarka. Np. jak wpisałam te skrócone rzędy bez dziur, to znalazłam dwa obszerne opisy, jeden z nich z dokładnymi zdjęciami itp. Nie chcę obrazić nikogo z Twoich pytających, absolutnie, bo może masz jeszcze inny patent, którego w necie nie opisano po polsku.
Ale mnie często się zdarza, że jak zapytam kogoś czy nie ma potrzebnych mu informacji w google, następuje pełna wymowy cisza.
Pozdrawiam!

renia0605 pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Zgadzam się z Tobą i scriptorią. Wyszukiwarka nie gryzie i nie należy jej się bać. A za rady itp należy podziękować. Pozdrawiam cieplutko

zdzid pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Co zrobić - tak to jest że jeden sobie potrafi wszystko znaleźć i "wyguglować" jakby nie wiedział, a inny woli pójść na łatwiznę i niech mu podadzą na tacy :) Ja tez dostaję takich maile mnóstwo - ale szkoda nerwów, trzeba to ignorować jak akurat nie mamy ochoty odwalać za kogoś roboty i tyle! Wdawaniem się w dyskusje zazwyczaj najbardziej szkodzimy sobie, bo takie pyskówki się potem pamięta i odechciewa się pisać bloga.
- Rzekła z doświadczenia!... Pozdrawiam! :-)

ciemnanocka pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Wiecie co, w googlach mają wiele metod i wiele informacji, ale truscaveczka ma sprawdzone...:)

Step 7: Then click on the save template.