wtorek, 23 października 2012

Pieluchowanie

Pielucha to formowanka-kieszonka, z wyjmowalnym wkładem chłonnym. Na ostatnim zdjęciu widać dobrze, jak ją nafaszerować ;) Wierzch zrobiłam z flanelki, wnętrze - z mięciutkiego polarku.
Co zrobię inaczej następnym razem? W zasadzie 2 rzeczy. Po pierwsze - przez to, że rzep na przodzie przyszyty jest przez obie warstwy materiału, wkład chłonny ledwo się mieści. Wykrój musi to uwzględnić, dlatego w kolejnej pieluszce przód będzie wyższy. Po drugie zaś - wykrój zrobiłam z istniejącej kieszonki, jednak nie uwzględniłam miejsca na zapięcia rzepowe. Dlatego w kolejnej wersji skrzydełka tyłu muszą być nieco krótsze.
Na tę tkaninę nie mam jeszcze pomysłu, ale taka jest śliczna, że nie mogłam się oprzeć :)

Truscaveczka odpowiada:

DHF, kochana, bardzo Ci tego życzę :*
Kruliczyco, do boju! ;)
Hanko, jest wiele rzeczy napawających dumą rodziców - że ich dzieci szybko nauczyły się spać w osobnym pokoju, że szybko się odpieluchowały, czy że wcześnie zaczęły chodzić. Ja na szczęście już dawno wypisałam się z wyścigów i pozwalam moim dzieciom po prostu dojrzeć do nowych etapów w ich życiu. Mniej stresu dla nich i dla mnie.
Eluśku, otulacze wełniane pierze się 2-3 razy w miesiącu,m przez resztę czasu tylko wietrzy, serio ;)

3 komentarze :

Gabriela pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Panicz będzie pięknie zapakowany!!!;)))

Aba pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

fajna pieluszka. Skąd ty bierzesz czas na szycie, dzierganie itp? Musisz być bardzo zorganizowana by przy dzieciach jeszcze mieć chwilę ta swoje przyjemności. Szkoda że mi brak organizacji...bo sweterki wełniane leża i się kurzą - a mam w planie gatki z nich poszyć...tylko kiedy?

monique pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Podziwiam pomysłowość i zaangażowanie. Moja córeczka przyjdzie na świat za 4 miesiące, podglądam, podpatruję, może i skorzystam z Twojej wiedzy!! Pozdrawiam serdecznie :)

Step 7: Then click on the save template.