piątek, 31 lipca 2009

Chustowo mi, angorowo...

I've just finished casting off (sewn!) so I'm all in a hurry to show you my second shawl attempt. I know that the photo is really poor, but honestly I have no clue what to do. First of all the shawl needs blocking and I need my living space - so this oppposition is quite strong and difficult to balance. Any ideas how to block a shawl without blocking the whole flat? ;)
So after I manage to do that you'll be rewarded with a nice picture of by shawl which is sometimes hematoma brown, and sometimes more like bordeaux ;)
Właśnie skończyłam zamyknie oczek (igłą!) więc spieszę pokazać wam moje drugie podejście to kwestii chustowej. Wiem, że zdjęcie jest kiepściuchne, ale tak naprawdę niew eim, co zrobić. Przede wszystkim moja chusta potrzebuje blokowania a ja potrzebuję mojej przestrzeni życiowej - ten dylemat trudny jest do zrównoważenia. Jakieś pomysły jak zblokować chustę bez zablokowania całego mieszkania? ;)
Jak już rozwiążę ten problem, zostaniecie nagrodzeni ładnym zdjęciem szala, który czasem ma kolor bordo, ale czasem - barwę świeżutkiego krwiaka ;)

4 komentarze :

makneta pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Musisz sobie skombinować arkusz styropianu, albo stary materacyk dziecięcy - przypiąć do niego i postawić przy ścianie. Albo na dzień rozłożyć na największym łóżku w domu, ew. na noc na podłodze w łazience, kuchni, czy innym najmniej używanym pomieszczeniu. A może pod łóżkiem?
Ja niby mam dużą przestrzeń, ale problem z blokowaniem również, bo zawsze mi jakiś dzieć musi wleźć w robótkę rozłożoną na podłodze ;-)
Pozdrawiam

Przemek pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Tak jak mówi Makneta:
styropian, materac, łóżko, na dzień, lub noc, osobiście, to ja rozkładam ręczniki, i przypinam robótkę, i zostawiam na noc, po nocy wszystko jest suche, równe, i proste :)

Makarbella pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Ja bym zaryzykowała prasowanie przez wilgotną ścierkę - wówczas blokowanie jest trwalsze jakby.

Truscaveczka pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Maknetko, materacyk ma 120x60, chusta 160x80 - mam go nią owinąć? Tzn przypiąć po obu stronach? Patentu używałam m.in. produkując Fale Dunaju i Whispera, ale tutaj to jest takie duuuuuuże........
No nic, idę myśleć :)

Step 7: Then click on the save template.