środa, 15 lutego 2012

15 - Nowa umiejętność

Przyszedł półmetek zabawy fotograficznej. Temat na dzisiaj to nowa umiejętność. Czego ja się nauczyłam ostatnio? Że aparat robi zdjęcia tak, jak mu każemy. Że światło dzienne jest niezastąpione, ale i przy sztucznym da się coś ugrać. Że dobra kompozycja zdjęcia opiera się na regułach matematycznych. Że horyzont powinien być poziomo ;) No i że dobre zdjęcie czasem potrzebuje delikatnego makijażu w programie graficznym ;)
A, zapomniałabym - że komórką nie da się zrobić porządnego zdjęcia. Ale można je przerobić ;)

Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tej zabawie. Jej celem jest uczenie nas, jak doskonalić swoje umiejętności fotograficzne. Nie chodzi o to, by na blogu umieszczać kolejne strzelone na szybko fotki w trybie automatycznym. Bez odpowiedniego zdjęcia nawet Gail z Malabrigo będzie wyglądała jak szmata.
Mam nadzieję, że i innym uczestniczkom wyzwania przynosi ono równie wymierne skutki. I że niedługo internet rozbłyśnie naszymi pięknymi zdjęciami :)

Truscaveczka odpowiada

DHF, gdzie się kupuje taką kratę? :D
Alicjo, zdecydowanie coś w tym jest :)
Ula, odkleiłaś się już? ;)
Magotkowo, mnie syn próbuje wygryźć, ale ja jestem twarda :P
Truscaveczka poleca
Ściągawka fotograficzna - czyli jak ujarzmić aparat :) Pochodzi z Living In The Stills.

5 komentarzy :

dhf pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Świetne rady, ja wcześniej też nie przykładałam wagi do zdjęcia, to było takie nudne szukać odpowiedniego światła, tła, a potem jeszcze się bawić w przerabianie, ale odkąd jednak się zmusiłam to o wiele chętniej oglądam własne zdjęcia no i przede wszystkim je chętniej pokazuję. Szczególnie ważne jest to właśnie w robótkach bo to prawda, że z arcydzieła można szmatkę zrobić złym zdjęciem. Masz u mnie ogromnego plusa za ten wpis i jeszcze większego buziaka za nauki :*

made by ula pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Odkleiłam się od "tablicy korkowej" tylko na chwilę, żeby przeczytać nowy wpis :)
Ja również dziękuję za krótki instruktaż :) potraktuję go jako nauczkę, ponieważ ja robię zdjęcia do mojego bloga telefonem komórkowym... (aż wstyd się przyznać)

Kasia pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Ha, a ja robię zdjęcia telefonem (troszkę ponad 3Mpix)i bardzo sobie je chwalę ;-) Oczywiście: światło dzienne (choćby przy zachmurzonym niebie), białe tło, co mi zapewnia kolory. Potem obróbka dla poprawienia świateł i myślę, że jest dobrze. "Prawdziwy" aparat jest zazwyczaj w moim prawdziwym domu. :P Lubię do Ciebie zaglądać ;-)
Pozdrawiam,
Kasia.

violetta666 pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Kasi uwidzę że masz super aparat nie to co ja zwykły automat gdzie czasami robi zdjęcia na niebiesko :) a co ;))ma taki kaprys ;)Lubię robić zdjęcia w plenerze, tam się w miare sprawdza bo w domu to porażka mam północne lokum i niestety światła jak na lekarstwo o gpdzinie 16 to ja już muszę palić światło jak chce dziergać....
Pozdrawiam cieplutko Viola

magdor pisze... Best Blogger Tips Odpowiedz Best Blogger Templates

Dobre zdjęcia to podstawa :)

Step 7: Then click on the save template.