Dla części z Was zapewne problemem może być to, że Bloglovin' jest po angielsku. Ale gdy raz go skonfigurujecie, nie będzie wam potrzebne więcej, niż 5 angielskich słów do jego obsługi. A skoro mój dwulatek umie odróżnić OK od Anuluj i klika właściwy klawisz, to i my damy radę, co? :)
Jeśli macie już Google Readera, to gdy wejdziecie na Bloglovin', zaproponuje on import waszych subskrypcji. I bardzo słusznie, dzięki temu konfigurację macie z głowy ;)
Klikamy niebieski klawisz i z głowy.
Jeśli jednak nigdy nie używałyście czytnika rss, a chcecie spróbować, kliknijcie tutaj, by założyć konto. Można to zrobić za pomocą Facebooka albo za pomocą e-maila, tak jak wszędzie indziej.
Wasze konto na Bloglovin' jest puste, nie ma tam żadnego bloga. Aby dodać coś do listy czytanych, skopiujcie adres bloga, który chcecie śledzić i wklejcie do ramki u góry "Search for blogs". Bloglovin' znajdzie go i wyświetli klawisz "Follow" (Śledź), który wystarczy kliknąć, a wybrany blog wskoczy na listę po lewej stronie. Czasem wystarczy nie adres, a tytuł lub część nazwy - ale nie działa zawsze, chyba że dany blog jest dodany do Bloglovin' i ma plakietkę tego czytnika.
Czego potrzebujecie jeszcze? Na poniższej ilustracji zaznaczyłam trzy główne narzędzia: nieczytane posty, szukanie/dodawanie bloga opisane powyżej i oznaczenie wszystkich postów jako przeczytane.
Jeśli przeglądając listę zajawek macie ochotę przeczytać jakiś post w całości, kliknijcie na jego tytuł, a otworzy się w nowej zakładce. I tu zaczyna się dodatkowa atrakcja. Otóż...
U góry pojawia się pasek nawigacyjny Bloglovin' (można go zamknąć iksem po prawej stronie).
- Pierwsza od lewej jest rozwijalna lista nowych postów - można sobie przeskoczyć do ulubionej koleżanki, nie czekając, aż dojedziemy do jej bloga na liście zajawek.
- Klawisze "Newer" i "Older"pozwalają przemieszczać się po liście bez zaglądania na główną stronę Bloglovin'. Klawisz "Oldest" wrzuca nas na sam koniec tej listy i klikając "Newer" przechodzimy spokojnie do kolejnych blogów.
- Serduszko służy do polubiania posta.
- Po prawej są klawisze ułatwiające dodanie posta do facebooka, twittera i pinterest - jakie to praktyczne!
Na wszystkie pytania odpowiem pod postem, jeśli pytacie, zaglądajcie szukając odpowiedzi. A już w najbliższych dniach przewodnik po Feedly!
12 komentarzy :
To wspaniałe, że komuś chce się testować i jeszcze dzielić wrażeniami z innymi! Brawo i wielkie dzięki :)
Korzystam z GR i, trudna rada, przesiądę się na coś innego, ale nie chcę zakładać kolejnego konta w kolejnym serwisie, do którego trzeba się logować. A jak jest z BlogLovin? Da się logować kontem Google?
Pozdrawiam,
M.
Da się logować dowolnym mailem, a potem samo oferuje (może z ciasteczek?) import z GR. Logowanie kontem FB jest wygodne.
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :-)
Kochana! Zainstalowałam sobie Feedly i świat stał się piękny! W jakim ja ciemnogrodzie do dziś żyłam!! Mimo, że wszystkich opcji oczywiście jeszcze nie znam, to już jest o niebo lepiej! DZIĘKUJĘ!!!!!!!
O! Dziękuję :) No to teraz, skoro sobie wyprosiłam, to muszę wypróbowac ;)
ciekawy program. Wcześniej nie słyszałam o takiej opcji przeglądania blogów. Może spróbuję. Dzięki :)
Dzięki za post, bardzo pomocny :)
Świetny post a jak dodać zdjęcie bez łączenia się z facebook'iem ??
Świetny post a jak dodać zdjęcie bez łączenia się z facebook'iem ??
Czy wiesz, co może być przyczyną tego, że gdy w oknie "claim blog" wpisuję nazwę lub adres swojego bloga, to wyszukiwarka go nie znajduje? Będę wdzięczna za każdą próbę pomocy w tej sprawie. Pozdrawiam!
Chociaż post już starszawy, to jednak mi pomógł - dziękuję!
Wpis pomocny :D i to bardzo dzieki wielkie! :D
Prześlij komentarz